Zajmujemy się kompleksową usługą montażu podłóg drewnianych, parkietów oraz paneli winylowych LVT.

Montaż rozpoczynamy od profesjonalnego pomiaru wilgotności i stanu podłoża. W następnej kolejności dobieramy gatunek drewna, rodzaj podłogi i sposób wykończenia powierzchni podłogi, które muszą być zgodne z przeznaczeniem pomieszczenia i planowanym sposobem jego eksploatacji. Dobór odpowiednich gruntów, podkładów i klejów jest wynikiem wcześniejszych wyborów.

Oprócz montażu nowych podłóg świadczymy również usługi w zakresie renowacji starych podłóg drewnianych (często aby przywrócić blask starym podłogom wystarczy tylko przeprowadzić odpowiednie zabiegi czyszcząco konserwujące).

Obok montażu i renowacji podłóg montujemy również listwy i cokoły przypodłogowe.

Kalkulacja cenowa usługi parkieciarskiej jest bardzo złożona. Przed złożeniem zapytania cenowego wskazana jest wizyta Klienta w naszym salonie podłóg oraz rozmowa z naszym technikiem. Zaleca się wcześniejszą telefoniczną rezerwację terminu wizyty (kontakt).

Przed umówionym terminem spotkania prosimy przygotować następujące informacje:

Kwestie techniczne:

 • Rodzaj ogrzewania w domu (np. tradycyjne, podłogowe)
 • Informacje dot. podłoża (posadzka jastrychowa, anhydrytowa, płyta OSB, inne)
 • Planowany sposób montażu podłogi (podłoga klejona do podłoża, podłoga pływająca, montaż do legarów)

Kwestie związane z drewnem:

 • Gatunek drewna (np. dąb, jesion, drewno egzotyczne…)
 • Stylistyka podłogi (np. wysoki połysk, podłoga postarzana, deska szczotkowana)
 • Rodzaj podłogi (np. parkiet, deska lita, deska warstwowa, mozaika, kasetony, podłoga pałacowa, parkiet przemysłowy)
 • Grubość podłogi (np. 14, 16 mm itd)
 • Sposób wykończenia powierzchni podłogi (np. olej, lakier)
 • Przewidywany sposób użytkowania podłogi (np. mieszkanie, biuro, restauracja, kuchnia, łazienka, dzieci, zwierzęta domowe itd)

Poniżej publikujemy listę często zadawanych pytań związanych z podłogami drewnianymi.

Inne kwestie ważne do przygotowania wyceny prac parkieciarskich:

 • Miejsce montażu
 • Planowany termin montażu
 • Przedmiar (szacunkowa wielkość podłogi do wykonania)
 • Usługi montażu wykonujemy zawsze w oparciu o pisemną umowę oraz wytyczne zawarte w dokumentach: „Warunki techniczne wykonania i odbioru robót parkieciarskich” wydanym przez Stowarzyszenie Parkieciarzy Polskich oraz „Warunki Techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych cześć B zeszyt 2” opublikowanym przez ITB -Warszawa 2014r.
 • Za wykonane usługi montażu ponosimy odpowiedzialność z tytułu gwarancji i/lub rękojmi zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa.
 • Kupując materiał wraz z usługą montażu Klient zyskuje niższą stawkę podatku VAT.
 • Nie montujemy materiałów powierzonych (wykonujemy tylko usługi montażu produktów zakupionych w naszej firmie).

FAQ. Lista najczęściej zadawanych pytań związanych z wyborem podłogi drewnianej.

1. Jaki gatunek drewna podłogowego wybrać?

Drewno dębowe jest szlachetnym i pięknym materiałem, którego właściwości doskonale nadają się do produkcji podłóg. Dąb jest twardy, stabilny wymiarowo i ma piękny rysunek drewna. Naturalny kolor drewna można łatwo modyfikować.

Obecnie większość producentów podłóg drewnianych koncentruje swoją ofertę tylko i wyłącznie na dębie, całkowicie rezygnując z innych gatunków drewna. Powodem takiego stanu rzeczy, oprócz niewątpliwych zalet samego surowca dębowego, jest ogromny postęp, jak dokonał się w technologiach chemicznego wybarwiania, modyfikacji i uszlachetniania drewna. Chodzi tu o szereg dostępnych na rynku bejc reakcyjnych, postarzaczy, bejc koloryzujących, wapn, wosków, olejów, olejowosków, lakierów oraz takich procesów jak np. wędzenie drewna. Dodatkowo producenci znacznie rozwinęli umiejętności mechanicznej modyfikacji drewna (podniszczanie, szczotkowanie, nacinania poprzeczne). Połączenie tych możliwości modyfikacji wyglądu naturalnego drewna dębowego z doskonałymi właściwościami samego surowca skłoniło producentów na skoncentrowaniu swojej oferty tylko na tym jednym gatunku drewna. Nie bez znaczenia były także kwestie ochrony środowiska naturalnego (kontrowersyjne np. w przypadku gatunków egzotycznych).

2. Jaki rodzaj powłoki ochronnej dla drewna jest najlepszy? Olej czy lakier?

Oleje lub olejowoski (woski olejne, twarde oleje woskowe) mają ta przewagę nad powłokami lakierowymi, że ich renowacja przeprowadzana jest bez konieczności cyklinowania (całkowitego szlifowania) starej warstwy powłoki ochronnej. Umożliwia to również przeprowadzanie renowacji miejscowych, np. tylko w miejscach najbardziej zniszczonych, najbardziej eksploatowanych (typu ciągi komunikacyjne). Oleje tworzą mniej widoczną powłokę ochronną i szybciej niż lakiery zużywają się pod wpływem ścierania/wymywania, ale też łatwiej jest uzupełnić tą powłokę nową warstwą oleju.

Twarde woski olejne (Hardwaxoil) są produktami na bazie oleju, które łączą dobre cechy olejów oraz lakierów.

Lakiery. Zaletą lakierów jest ich większa trwałość oraz wyraźniej widoczna powłoka (warstwa) ochronna i wynikająca z tego większa łatwość w codziennej pielęgnacji. Do wad lakierów należy niewątpliwie zaliczyć fakt, że w przypadku ich zniszczenia/zużycia się powłoki lakierowej przed naniesieniem nowej warstwy konieczne jest całkowite wycyklinowanie podłogi. Z tego powodu pod lakier byłoby bardziej wskazane stosowanie desek z litego drewna, które w czasie ich użytkowania można poddawać wielokrotnemu cyklinowaniu (w przypadku podłóg warstwowych, których górny obłóg wynosi np. 3-4 mm cyklinowanie będzie można wykonać max. 2-3 razy). Do niedawna do wad lakierów zaliczał się również ich skład chemiczny bazujący na ciężkiej chemii, który zapewniał im wysokie walory użytkowe (chroniące drewno), ale był sprzeczny z ochroną zdrowia i środowiska. Od pewnego czasu widoczny jest trend zastępowania preparatów rozpuszczalnikowych preparatami bazującymi na wodzie, które chronią drewno w mniejszym stopniu, ale są w zgodzie z ekologią.

3. Czy podłoga drewniana nadaje się na ogrzewanie podłogowe?

Drewno z natury jest dobrym izolatorem (izoluje nie tylko przed niską i wysoką temperaturą, ale także przed hałasem). Stosując ogrzewanie podłogowe pod deskę z naturalnego drewna należy pamiętać o kilku ważnych zasadach: tylko wybrane podłogi warstwowe nadają się na ogrzewanie podłogowe, nie zaleca się stosowania desek o grubości > 16 mm (przewodność cieplna 0,13 W/m*K), maksymalna temperatura podłogi nie powinna przekraczać 27 stopni C.

4. Czy podłogę drewnianą można zamontować w łazience lub innym pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności (np. kuchnia, spa)

Istnieje możliwość montażu podłogi z naturalnego drewna również w kuchni lub łazience. Zaleca się, aby w tych pomieszczeniach stosować podłogi z gatunków drewna, które lepiej znoszą zmienne warunki klimatyczne (temperatura oraz wilgotność). W łazience lub kuchni najlepiej sprawdzają się podłogi z takich gatunków drewna jak: teak, doussie, iroko, mutenye, wenge, możliwe jest także stosowanie podłóg dębowych. W przypadku desek podłogowych (pióro/wpust) zaleca się wykończenie olejem do drewna z dodatkową czarną fugą. W przypadku mozaiki przemysłowej można stosować olej lub lakier.

KONTAKT I LOKALIZACJA